VIRUMIN żel chłodzący

VIRUMIN żel chłodzący

Polecany:

 • przy stłuczeniach, skręceniach
 • przy obrzękach
 • dla sportowców oraz osób pracujących fizycznie
 • dla osób z problemami żylaków
 • kojąco, przy oparzeniach skóry
 • przy bólach reumatoidalnych
 • przy bólach spowodowanych zwyrodnieniami

jest innowacyjnym kosmetykiem dającym przyjemne odczucie chłodu w miejscu jego aplikacji. Tym samym dobroczynnie wpływa na mięśnie i stawy przeciążone codzienną aktywnością oraz po wzmożonym wysiłku fizycznym. Poprzez jego aplikację – masaż napiętych partii mięśni, następuje ich rozgrzanie a co za tym idzie rozluźnienie, dając odprężenie całego organizmu. W recepturze żelu zastosowano także ekstrakty z łuski gryki i zielonego owsa. Te naturalne, roślinne wyciągi dzięki dużej zawartości rutyny wykazują właściwości uszczelniające i uelastyczniające naczynia krwionośne. Ponadto substancje aktywne zawarte w żelu zmniejszają ich łamliwość i kruchość. Dodatkowo ekstrakt owsa działa przeciwzapalnie, łagodząc, działa regenerująco i zabliźniająco.

100% naturalny skład:

Ekstrakt z zielonego owsa

Jego ekstrakt jest źródłem bioaktywnych związków z grupy flawonoidów, flawonów i flawonolignanów. Owies to bogactwo naturalnej krzemionki łatwo rozpuszczalnej w wodzie, dzięki czemu korzystnie wpływa na stan naczyń krwionośnych, kości i skóry. Krzem jest szczególnie ważny dla osób starszych, kobiet w ciąży, osób które mają za sobą operacje kostne, dotknięte osteoporozą, dyskopatią, zwyrodnieniami, cukrzycą oraz chorobami układu naczyniowego.

Właściwości kosmetyczne ekstraktu z owsa:

 • przeciwzapalne
 • przeciwbakteryjne
 • łagodzące, odżywcze i gojące podrażnienia skóry-również po oparzeniach słonecznych
 • regenerujące i zabliźniające
 • napinające i zwiększające elastyczność skóry
 • pobudzające krążenie krwi i ujędrniające
 • zmniejszające świąd

Łuska Gryczana

Jej wyciąg skutecznie pielęgnuje naczynia krwionośne a także działa przeciwzapalnie. Ekstrakt z łuski gryczanej stanowi doskonałe uzupełnienie dla preparatu Virumin Żel w zakresie witaminowo-mineralnym. Gryka jest dobrym źródłem witamin z grupy B, ( tiamina, ryboflawina) a także niacyny i witaminy E (alfa-, gamma-, delta-, tokoferol). Ważną właściwością łuski gryczanej jest jej skład mineralny ,stanowi ona dobre źródło cynku, miedzi, żelaza, manganu, potasu i fosforu oraz rzadkich pierwiastków takich jak bor, kobalt i platyna, która szczególnie gromadzi się w okrywach ziaren gryki. Głównym flawonoidem zawartym w łusce gryczanej jest rutyna, orientyna, izoorientyna, witeksyna i kwercetyna w ilości od 60 do 74 mg/100 g okrywy. Aktywność antyoksydacyjna łusek i otrąb gryczanych mierzona metodą FRAP jest wysoka i wynosi odpowiednio 19,95+/-0,27 i 12,61 +/-0,30 mmol Fe/100 g.s.m.

Nawłoć

Ze względu na dużą zawartość flawonoidów – w tym głównie rutyny, wykorzystywane są naziemne części tej rośliny. Rutyna , jak powszechnie wiadomo jest skuteczną bronią w walce z kruchością naczyń krwionośnych i zwalczaniu obrzęków.

Cytryna

Skórka jej owocu bogata jest we flawonoidy, wśród których w największym stężeniu występują: hesperydyna i naringina. Te biologicznie czynne związki działają przeciwobrzękowo i udrażniająco. Z jednej strony poprawiają wytrzymałość naczyń krwionośnych, z drugiej redukują ich przepuszczalność (stąd flawonoidy te dawniej określano mianem witaminy P).

Ruszczyk Kolczasty

Ruszczyk określany jest jako aktywator krążenia krwi – poprawia elastyczność naczyń krwionośnych i wytrzymałość mięśni otaczających te naczynia. W wyniku tego efektywniejsze jest zwrotne krążenie krwi. Innymi substancjami aktywnymi występującymi w tej roślinie są flawonoidy: rutyna i hesperydyna. Skuteczność zastosowanych ekstraktów roślinnych została potwierdzona badaniami ultrasonograficznymi i dopplerowskimi a także pomiarami centy metrycznymi w obszarze łydki i kostki. Wykazano zwiększoną cyrkulację krwi ( o 31%), redukcję obrzęku, czyli zmniejszenie obwodu łydki i kostki oraz zmniejszenie grubości skóry, co jest bezpośrednio związane ze stopniem obrzęku.

Zastosowany dodatkowo mentol pozyskiwany z mięty pieprzowej wraz z olejkiem jałowcowym działa chłodząco, odświeżająco i aromatyzująco. Stąd też Virumin Żel Chłodzący jest szczególnie polecany w upalne dni, gdy syndrom ciężkich nóg jest jeszcze bardziej spotęgowany. Virumin Żel Chłodzący daje natychmiastowy i długotrwały komfort zaraz po aplikacji, przynosi ulgę w dolegliwości ciężkich nóg oraz zwiększa witalizację nóg.

Sposób użycia:

nanieść cienką warstwę żelu na opuchnięte lub inne wymagające tego zabiegu miejsce i delikatnie wmasować. Odczekać aż do wchłonięcia się żelu. Wyraźny efekt chłodzenia można odczuć po kilku minutach od momentu nałożenia kosmetyku. Aplikację powtarzać 2 -3 razy dziennie.

ZALECENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:

 • produkt przeznaczony do użytku zewnętrznego
 • po nałożeniu żelu należy dokładnie umyć ręce
 • żelu nie stosować na uszkodzoną skórę, otwarte rany, wypryski,
 • unikać kontaktu żelu z oczami. Jeżeli produkt dostanie się do oczu, należy natychmiast przemyć je czystą wodą i skontaktować się z lekarzem,
 • w razie przypadkowego połknięcia należy natychmiast skontaktować się z lekarzem
 • należy unikać kontaktu żelu z błonami śluzowymi (np. jama ustna, nos, okolice intymne), chronić przed dziećmi

Nie stosować po upływie daty ważności podanej na opakowaniu. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, tj. od 15 do 25°C. Kosmetyk przebadany dermatologicznie oraz zarejestrowany w Krajowym Systemie Informowania o Kosmetykach.

Składniki: AQUA, POLISORBATE 20, PROPYLENE GLYCOL, AVENA SATIVA EXTRACT, FAGOPYRUM ESCULENTUM MOENCH EXTRACT, BUTYLENE GLYCOL, SILYBUM MARIANUM FRUIT EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, AESCULUS HIPPOCASTANUM (HORSE CHESTNUT) SEED EXTRACT, GLYCERIN, RUSCUS ACULEATUS ROOT EXTRACT, CITRUS LIMON PEEL EXTRACT, SOLIDAGO VIRGAUREA EXTRACT, PHENOXYETHANOL, BENZOIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, HYDROLYZED CAESALPINIA SPINOSA GUM, CAESALPINIA SPINOSA GUM, CARBOMER, TRIETHANOLAMINE, MENTHOL, POTASSIUM SORBATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, DMDM HYDANTOIN, JUNIPERUS COMMUNIS OIL.

Dostępne opakowania:

250 ml

W opracowaniu informacji wykorzystano materiały naukowe udostępnione przez firmę Provital Group oraz literaturę fachową. Produkt Virumin żel nie jest lekiem, kosmetyk ten jest jedynie uzupełnieniem kuracji farmakologicznej, nie wykazuje on działania leczniczego lecz jedynie ochronne i pielęgnacyjne. Produkt i nazwa zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP.

Comments are closed